Powrót do klasyki, czyli perły znowu w modzie

21-10-2019

Czy można wyobrazić sobie bardziej klasyczną biżuterię niż elegancki naszyjnik z pereł czy delikatne perłowe kolczyki? Perły dodają szyku i ponadczasowego wymiaru każdej stylizacji. Są dodatkiem na lata, bo nie wychodzą z mody i mogą być idealnym prezentem dla kobiety w każdym wieku. Co jeszcze musisz wiedzieć o perłach? Podpowiadamy!

 

Perłowy trend

Perły były ulubioną biżuterią francuskiej projektantki mody Coco Chanel i znów zaczęły pojawiać się na wybiegach światowej mody. Wielki powrót pereł nastąpił w sezonie jesień-zima 2017/2018 i trwa do dziś. Na wybiegach modelki zakładają  do swoich stylizacji nie tylko komplet z pereł rzecznych, pojawia się także sztuczna perła majorka, które dodaje szyku i elegancji. Sznury z pereł z pełną gracją oplatają szyje kobiet na całym świecie. Podobno każda przedstawicielka płci pięknej powinna mieć je w swojej kolekcji. Od lat uznawane są za symbol elegancji, teraz znów przeżywają swój renesans. Współcześni projektanci zaczęli umieszczać je nawet na butach, torebkach czy ubraniach, nie umniejszając przy tym ich splendoru.

Symbolika pereł

Perła to symbol szczerości i niewinności. Nie od dziś wiadomo, że jest powiązana z wodą w której się „rodzi” i z kobietami, które od wieków uwielbiają spowijać swoje szyje sznurami z pereł. Perła rzeczna ma działanie ochronne, pomaga doceniać życie i cieszyć się nim. W przeszłości stosowano ją jako ochronę przed „złym okiem”. Dziś nadal cieszy się ogromną popularnością i nic nie zwiastuje, aby miało się to zmienić.

Sztuczne czy naturalne perły?

Perła majorka

Przez lata istnienia pereł, popularność zyskały zarówno naturalne perły rzeczne, jak i perły sztuczne. Perła majorka to najlepsza na świecie imitacja kosztownych pereł naturalnych. Zawiązana i spleciona w formę klasycznego sznura o różnej długości będzie dumnie uzupełniała każdą stylizację. Pasuje nie tylko do tej na wielkie wyjścia, ale również do codziennej, bo przecież w codziennym życiu każda kobieta powinna czuć się jak pani dworu.

Perła rzeczna

Stroje z perłą rzeczną zazwyczaj kojarzą się z krótkim naszyjnikiem w odcieniu naturalnej  bieli pereł. Jednak nie zapominajmy, że producenci pereł rzecznych proponują również piękne komplety, które stanowią nietuzinkowy dodatek do wielu kreacji. Mogą być noszone zarówno nonszalancko do codziennych stylizacji, jak i na specjalne okazje, np. wieczorne wyjście. Nie bój się nosić pereł, bądź elegancka i modna. Nie ma znaczenia, czy jest to komplet perły rzecznej, długi sznur pereł czy perła majorka. Wszystkie te propozycje są nietuzinkowe i będą pięknie przyozdabiać Twoją garderobę.