Oryginalna biżuteria Dalekiego Wschodu- jakie modele wybrać?

22-07-2020

Myśląc o błyskotkach pochodzących z Dalekiego Wschodu w wyobraźni pokazuje nam się biżuteria dostojna, strojna i bogata. Przede wszystkim wykonywana z doskonałą pieczołowitością i dbałością o detale. Jednymi słowy piękna jubilerska robota. Klasyczna elegancja. Chcielibyśmy pokrótce zaprezentować minerały jakie jubilerzy z Dalekiego Wschodu upodobali sobie do produkcji tych precjozów. Może to pomoże Państwu w najlepszym doborze dla siebie.

Naszyjniki z fluorytu- minerał ten to kamień szlachetny, występujący w dość wielu odmianach kolorystycznych od żółtych , zielono-fioletowych , niebieskich po czerwienie skończywszy i z tego też powodu był i jest nadal bardzo lubiany przez twórców biżuterii. W dawnych czasach był kamieniem dość drogim dlatego też na przeróżne sposoby próbowano uzyskać jego imitację poprzez barwienie innych kamieni. W jubilerstwie od zawsze wykorzystywało się tylko te najlepiej wykształcone kryształy, które po oszlifowani dawały spektakularne wrażenie. Naszyjnik z kamieni fluorytu to bez wątpienia małe dzieła sztuki, zwane „kamieniem geniuszy” a to dlatego że zbawiennie działa na procesy myślowe mózgu.

Naszyjnik z hematytu- ten półszlachetny kamień ma duże znaczenie kolekcjonerskie a zarazem jest bardzo popularnym kamieniem ozdobnym. Bardzo często wybieranym do tworzenia biżuterii artystycznej ze względu na swoją przepiękną barwę. Według dawnych wierzeń miał on niezwykle zbawienny wpływ na wszystko w organizmie co jest związane z krwią. W Babilonie był kamieniem wojowników. W naturze  kamień  hematyt występuje w odcieniach czerni jednakże szlifowany pięknie się mieni. Ciekawostką jest , że z koralików hematytowych robioną są również różańce. W dawnej zachowanej biżuterii z Dalekiego Wschodu często spotyka się misternie wykonane naszyjniki z hematytu gdzie owy minerał oprawiony jest w srebro z przepięknymi zdobieniami.

Naszyjnik z kamieniem pustyni/ Piasek pustyni- któż z nas nie zna tego minerału. Nazywany bywa też kamieniem „tysiąca słońc” ze względu na ilość mieniących się w nim drobinek, które połyskują niczym promienie słoneczne. Jest to kamień pozyskiwany sztucznie ale uważa się, że przyciąga dobrobyt i szczęście. Łatwo więc się domyśleć, jak bardzo ceniony jest w jubilerstwie i ezoteryce. Naszyjniki z dodatkiem tego minerału powszechnie tworzone są z dodatkiem złota lub srebra ponieważ dodają mu kunsztu. Szczególnie pięknie prezentują się oprawione w stare, ciemne złoto czy to w formie pierścieni czy też naszyjników. Daleki Wschód słynął i słynie po dziś dzień z bardzo bogatego zdobnictwa, uniakalności , wyszukanego stylu. Kojarzy się z elegancją i dobrobytem i jest na pewno podróżą w niezwykły świat kamieni oraz niezwykle barwnej i różnorodnej biżuterii.