Naszyjniki z pereł, które dodadzą klasy i elegancji

02-09-2019

Perły to ponadczasowa, klasyczna i niezwykle elegancka biżuteria. Nieważne czy zdecydujesz się na sznur z pereł, delikatne kolczyki, czy stylową bransoletkę – z tego typu biżuterią zawsze będziesz wyglądać wyjątkowo. Przedstawiamy krótką historię pereł. Podpowiemy Ci także, do jakich stylizacji najlepiej pasuje ten luksusowy dodatek.

Jak powstają perły?

Wzmianki o pierwszych odnalezionych naszyjnikach z pereł pochodzą ze starożytnego Egiptu. W tamtym okresie perły były bardziej cenne niż złoto, a to ze względu na trudny proces ich powstawania. Obecnie perły należy podzielić na dwie kategorie – wyróżniamy perły morskie oraz słodkowodne. Perła morska powstaje w naturalnych warunkach, co oznacza spore trudności z wyłowieniem jednej ładnej perły pasującej do eleganckiego naszyjnika. Natomiast perły słodkowodne hodowane są w jeziorach oraz rzekach. Dzięki zainicjowanej przez człowieka hodowli małż ich połów jest znacznie łatwiejszy. Produkcja pereł jest kilkukrotnie większa w porównaniu z wydobyciem pereł morskich. Perła majorka to bardzo udana imitacja  pereł z porcelany, szkła lub innej substancji powleczonej jedynie perłową esencją. Dzięki temu uzyskany efekt optycznie przypomina perły słodkowodne (połysk, orient). Perły z Majorki tworzone w taki sposób nigdy nie stracą swojego połysku.

Jak dopasować naszyjniki z pereł do stylizacji?

Zarówno naszyjniki z pereł naturalnych, jak te z perłą majorka dostojnie prezentują się na kobiecych szyjach, co sprawia, że wiele pań marzy o tym, aby poczuć ich ciężar na sobie. Pięknie mieniące się perły pasują nie tylko do eleganckiej kreacji, ale nadają szyku także stylizacji na niezobowiązujące spotkanie. Wydawać by się mogło, że jedna perła jest podobna do drugiej. Nic bardziej mylnego. Perły słodkowodne nie są idealnie okrągłe, ich kształt jest nieregularny. Natomiast perła z Majorki ma idealnie równą formę. Rozmiar sznurów z pereł jest zawsze bardzo ważny, gdyż dobieramy jego długość do liczby innych dodatków, jakie planujemy założyć. Jeśli Twoje stylizacje są minimalistyczne, możesz zdecydować się na większe rozmiary pereł. Do gładkich damskich koszul doskonale wyglądają naszyjniki z perły majorka. Klasyczna „mała czarna” będzie doskonale prezentować się z długim sznurem pereł zawiązanym w połowie w supełek.

Perły – luksusowy dodatek

Biżuteria z pereł wysokiej klasy jest jednym z najbardziej eleganckich dodatków, które można włożyć na każdą okazję. Czy perły to biżuteria luksusowa? Zdecydowanie tak, ponieważ ich piękno i różnorodność doda blasku każdej kobiecie. Jak mawiała Jacqueline Kennedy – „perły są zawsze odpowiednie”. Naszyjniki z pereł do swoich stylizacji nosiła nie tylko Jacqueline. Sporą kolekcję naszyjników z pereł posiadała również Żelazna Dama, czyli Margaret Thatcher, oraz francuska projektantka mody Coco Chanel, która dołożyła do swoich kolekcji długie sznury pereł. Kobieta z perłami na szyi to kobieta pełna klasy, elegancji oraz szyku.