Najlepsze pomysły na prezent – idealna biżuteria dla każdej kobiety

08-12-2019

Każda z Pań uwielbia być obdarowywana biżuterią, ale nie każda biżuteria do nas pasuje drogie Panie. Chyba nie ma kobiety, która by jej nie kochała. Właśnie dlatego biżuteria powinna być dobrana do typu urody, indywidualnego charakteru, okazji a czasem i znaku zodiaku. Pragniemy przedstawić Państwu kilka propozycji biżuteryjnych, które świetnie sprawdzą się jako prezent i zachwycą nawet najbardziej wymagającą osobę. Pierwszą propozycją jest naszyjnik z kryształem górskim.

Kryształ Górski jego blask i właściwości

Kryształ górski to nic innego jak bezbarwna odmiana kwarcu. Jego nieskazitelna czystość i połysk sprawiają, że często jest on utożsamiany z diamentem. Jeśli zostanie poddany odpowiedniej obróbce da przepiękne efekty świetlne i optyczne. W jubilerstwie często łączony jest z innymi minerałami, co pozwala tworzyć bardzo wyszukane kompozycje i piękna, nietuzinkową biżuterię. Działa jako odpromiennik, neutralizując negatywną energię. Kryształ górski jako kwarc ma niewiarygodne działanie oczyszczające umysł oraz ciało. Jego niesamowita moc pobudza nasz wrodzony optymizm. Kryształ górski będzie znakomicie współgrał ze znakami zodiaku w szczególności Lew, Panna, Koziorożec oraz Strzelec. Często oprawia się go w srebro, w formie kolczyków co daje efekt niezwykłej lekkości i naturalności. Naszyjniki z kryształem górskim najpiękniej wyglądają jeśli są minimalistyczne, gdyż minerał sam w sobie jest bardzo urodziwy. Nie tylko naszyjniki z kryształem górskim dobrze się prezentują na naszych pięknych szyjach. W Jubilerstwie występują również pod szerokim wyborem różnorakich przywieszek z kryształu górskiego, nie tylko samych naszyjników z kryształu górskiego.

Kwarc różowy czyli kolejna odmiana Kwarcu

Kolejną i również bardzo ciekawą propozycją prezentową jest biżuteria z kwarcem różowym. Ten nazywany „kamieniem miłości” jego nazwa może wywodzić się z tego, że jego właściwości bardzo dobrze wpływają na relacje samego z sobą oraz innymi ludźmi. Dzięki właściwościom kwarcu różowego potrafimy dostrzec intencje innych osób, jesteśmy bardziej empatyczne drogie Panie. Dodatkowa jego właściwości złagodzą nasze wewnętrzne nie pokoje, stresy oraz nerwowość. Kwarc Różowy, to półszlachetny minerał o charakterystycznej barwie jasno różowej, zajmuje szczególne miejsce w jubilerstwie. Dzieje się tak dlatego, że kwarc różowy paradoksalnie ubogaca i jednocześnie nadaje szlachetności naszyjnikom z niego wykonanych. Jednakże nie tylko pięknie wygląda on w biżuterii noszonej na szyi, również bransolety doskonale się prezentują. Z tego minerału powstają w jubilerstwie również piękne komplety: naszyjniki z kwarcu różowego, pierścionki, przywieszki oraz bransolety. Wiele osób wierzy, że nosząc biżuterię z tym minerałem pomoże im to w budowaniu harmonijnej równowagi pomiędzy sobą a otaczającym światem. Dlatego bardzo zachęcam do zapoznania się z szeroko dostępną ofertą zarówno naszyjników z kwarcu różowego ale nie tylko warte zainteresowania są również bardzo ciekawe przywieszki z kwarcu różowego dostępne w bardzo oryginalnych modelach.

Agat jego historia i piękno

Agat jest jednym z pradawnych krzemieni, już ludy pradawne odkryły jego właściwości dla nich był symbolem dobrobytu, zdrowia oraz długowieczności. Najciekawszą ponieważ o agacie można śmiało zaryzykować stwierdzenie, iż jest to klejnot. Znany od wieków ludzkości w starożytności wykorzystywany do produkcji pieczęci, ozdabiano nim ołtarze, w epoce Baroku tworzono z nich puzderka, sygnety, tabakiery, amulety. Ze względu na jego wielobarwność doskonale prezentuje się on w naszyjnikach. Różnorodność jego ciepłych barw pokochały Panie bez względu na rodzaj karnacji czy wiek gdyż jest to kamień o wyjątkowej urodzie. Ponoć uzdrawia ciało i umysł, niweluje wewnętrzny niepokój i pomaga w stresujących sytuacjach. Obdarowując bliską nam osobę naszyjnikiem z agatu z całą pewnością spotkamy się z zachwytem takim prezentem.

Agat występujący w jubilerstwie zachwyca nas szeroką gamą barw. Dlatego właśnie naszyjniki z agatów mogą być noszone przez nas do wielu stylizacji, dziennych, biznesowych czy wieczorowych. Naszyjnik z agatów potrafią oczarować nie jedna panią gdyż ten kamień ma niezwykłą moc przyciągania, każdy agat w naszyjniku  potrafi być inny. Trudno jest dostać dwa identyczne naszyjnik z agatów jeśli chodzi o ich urodę. W dzisiejszych czasach dostępność naszyjników z agatów jest tak duża, że codziennie można nosić inny. Naszyjniki z agatów również pięknie wyglądają w oprawie jubilerskiej. Zapewne nie jedna kobieta była by zachwycona pakując na prezent  taki piękny wymarzony naszyjnik z agatów. Myślę że szeroka gama zarówno kolorów jak i kształtów naszyjników z agatów powinna zadowolić nie jeden gust kobiecy.