Efektowna biżuteria handmade, którą musisz mieć (naszyjnik z korali naturalnych, naszyjnik z onyksu, naszyjnik z turkusem).

28-10-2020

Biżuteria ręcznie robiona w ostatnim czasie cieszy się ogromną popularnością. Dzieję się tak dlatego, że biżuteria handmade jest dość nie powtarzalna i dzięki temu możemy posiadać produkt zupełnie unikatowy, którego nie zobaczymy u nikogo innego. Biżuteria handmade to także świetny wybór na prezent dla kogoś komu chcemy zrobić miłą niespodziankę.

Doskonałym materiałem do tego typu biżuterii jest koral naturalny, a dzięki jego głębokiej czerwonej barwie można z niego wyczarować naprawdę niezwykłe wyroby jubilerskie. Swoim wyglądem przypominają nieco owoce jarzębiny- jeśli mają postać kulek. Jako, że koral nazywany jest również kamieniem optymizmu możemy taki naszyjnik z korala traktować jako osobisty amulet na dobry nastrój. Kolejnym kamieniem, który znajduje swoje zastosowanie w biżuterii handmade jest onyks. Jego nazwa wywodzi się z języka greckiego i oznacza tyle co pazur. Jest to minerał bardzo twardy a tym samym wytrzymały. Biżuteria z wykorzystaniem onyksu połączona ze srebrem daje bardzo elegancji efekt. Onyks od czasów starożytnych traktowany był jak talizman. Wierzono, że daje siłę oraz sprzyja w powodzeniu.

Biżuteria ręcznie robiona np. bransoletka wykonana z fasetowanych kuleczek onyksu z dodatkiem srebrnej zawieszki doskonale nada się na prezent i będzie dumnie zdobić nadgarstek. Wspaniałym kamieniem, który również znalazł swoje miejsce w jubilerstwie jest niejaki turkus. Kamień dość rzadki wywodzący się z Turcji, kamień o przepięknej niebiesko-zielonej barwie. Turkus jest nie tylko piękny ale i posiada szereg właściwości ezoterycznych. Jeśli chodzi o biżuterię ręcznie robioną to wspomniany minerał według naszej oceny najlepiej prezentuje się w pierścionkach a szczególnie tych wykonanych z postarzanego srebra. W starożytnym Egipcie bardzo wierzono w moc turkusu dlatego nie bez kozery został nim wysadzony grobowiec oraz maska Tutanchamona.