Biżuteryjne trendy na sezon jesienno-zimowy

22-08-2020

Biżuteryjne trendy na sezon jesienno-zimowy

Lato to czas kiedy chętniej ubieramy biżuterie, które jak np. wisiory czy naszyjniki jest bardziej widoczna niż zimą kiedy to otulamy się szalami czy też chustami. Jednakże zima to również czas, kiedy możemy przyozdobić się biżuterią albowiem są kamienie, które są idealne dla tej mniej przychylnej pory roku. Tym bardziej, że warto rozweselić swoje jesienno- zimowe stylizację czymś pięknym i stylowym. Jako osoby, które na co dzień przebywają w świecie kamieni chcielibyśmy przedstawić kilka biżuteryjnych propozycji na jesienną szarugę.

 Naszyjnik z opalem- bardzo dawno chcieliśmy już napisać o tym pięknym drogocennym kamieniu szlachetnym ale uznaliśmy że w tym temacie będzie on pasował idealnie. Niegdyś wierzono ,że opal był darem z niebios i jako jeden z piękniejszych kamieni jubilerskich chyba najpiękniej i najdostojniej prezentuje się oprawiony w złoto.

Podążając za dzisiejszymi trendami opale spotykamy nie tylko w naszyjnikach czy wisiorkach ale również przepięknie połyskują w kolczykach. Biżuteria z tym kamieniem jest zarówno zachwycająca jak i elegancka i z całą pewnością doda smaku nie jednej jesienno-zimowej stylizacji.

Perły- od pewnego czasu biżuteria z pereł jest postrzegana jako korespondująca z wizerunkiem aktywnej zawodowo kobiety. Sznury z pereł, kolczyki, broszki, spinki a nawet elementy okryć wierzchnich to trendy jakie są idealne w sezonie jesienno-zimowym. Można powiedzieć, że perły dzięki temu zyskały nowe życie i nie będą kojarzone tylko i wyłącznie z nobliwymi paniami, ze sznurami i naszyjnikami z pereł na bladych szyjach.

 Naszyjnik z agatów- agat to bardzo wdzięczny w swej urodzie kamień, ponieważ występuje w różnorakich barwach. Jeśli zaś skupiamy się na trendach biżuteryjnych sezonu jesień/zima to uznaliśmy, że najbardziej pasującymi do nich będą agaty w barwach jesieni. Brązowe agaty o poszarpanych krawędziach pięknie prezentują się jako elementy wisiorów. Agaty w formie różnobarwnych kulek fantastyczne wyglądają w bransoletkach, pasują do codziennych stylizacji i na pewno rozjaśnią swoją urodą niejeden pochmurny dzień.