Biżuteria z kamieniem – jak wybrać idealny zestaw?

10-09-2019

Biżuteria z kamieni półszlachetnych i szlachetnych jest idealnym dodatkiem dla każdej stylowej kobiety. Ogrom rodzajów i typów biżuterii może jednak przytłaczać. Od czego zacząć swoją przygodę z biżuterią? Jak wybrać idealny zestaw? Czy warto zdecydować się na tak popularną biżuterię z kamieniem noc kairu? Poznaj nasze porady i ciesz się pięknym i dopracowanym wyglądem każdego dnia.

Biżuteria z kamieni do każdej stylizacji

Biżuteria to ozdoba, która ma przede wszystkim dodawać szyku, eksponować atuty, podkreślać kolor oczu i najważniejsze elementy urody. Dlatego tak ważne jest odpowiednie jej dobranie – czy to z kamieni szlachetnych, czy też półszlachetnych. Kamienie o stonowanej barwie oraz łagodnej strukturze idealnie podkreślą delikatną osobowość. Warto pamiętać, aby przy codziennych stylizacjach nie przesadzić z wielkością kamienia oprawionego w naszyjniku, bo to tylko dodatek do stroju, a nie jego główny element. Zamiast olśniewać, będzie tylko przytłaczać. Coś, co pięknie wygląda osobno, nie zawsze dobrze prezentuje się razem, np. kolczyki i duża bransoleta wysadzana kamieniami szlachetnymi lub półszlachetnymi. Niewielkie kolczyki z kamieniem bardzo dobrze wyglądają w zestawieniu z elegancką marynarką. Natomiast jeśli zdecydujesz się założyć prosty sweter z dekoltem w serek, szyku doda mu wisior z kamieniem o delikatnej strukturze, zawieszony na złotym lub srebrnym łańcuszku. Biżuteryjny dress code zaleca noszenie delikatnych kolczyków i pierścionka (może być z kamieniem szlachetnym) oraz cienkiego łańcuszka z subtelną zawieszką, np. z opalem, gdyż jest to kamień prosty w swej urodzie, ale elegancki.

Biżuteria z kamieniem noc kairu

Biżuteria z kamieniem noc kairu, określanym także jako kamień nocy, to gratka dla pań, które chcą za pomocą dodatków nieco się wyróżnić. Wzmianki o nocy kairu pochodzą już z XVI wieku. Jest to kamień syntetyczny, utworzyli go włoscy czeladnicy, którzy niechcący dodali opiłki do surówki szkła. Dzięki temu obecnie posiadamy kamień o głęboko czarnej barwie i połyskujących drobinkach. Nie można przejść obojętnie obok biżuterii z niego wykonanej. Jego charakterystyczny wygląd przywodzi na myśl nocne rozgwieżdżone niebo i dlatego jest dedykowany ambitnym osobom, które nie boją się sięgać gwiazd. Biżuteria z tym kamieniem jest zawsze niezwykle elegancka i przyciąga wzrok. Wiele pań uważa, że biżuteria z nocą kairu staje się ich osobistym amuletem. Według opowieści przekazywanych od wieków noc kairu przynosi szczęście i równowagę oraz chroni od niesławy i upodlenia.