Ametyst, kwarc czy perły – jaki zestaw biżuterii najlepiej podkreśli eleganckie stylizacje?

23-10-2019

Chcesz uzupełnić elegancką stylizację o ponadczasowe dodatki? Postaw na niezwykłą biżuterię z kamieniami, która będzie stanowić wyjątkowy akcent w Twoim stroju. Wybierz bransoletkę, kolczyki lub klasyczny naszyjnik. Perły, kwarc i ametyst sprawdzą się w roli ozdób doskonale! Sprawdź nasz poradnik i dowiedz się, na jaki kamień powinnaś się zdecydować.

 

Ametyst

Kamieniem półszlachetnym, który jest bardzo wyjątkowy zarówno ze względu na swoje walory, „urodę”, jak i właściwości, jest ametyst. Naszyjnik, bransoletka czy pierścionek z tym kamieniem są wyjątkowymi dodatkami i idealnymi pomysłami na prezent. Niezwykłość ametystu kryje się w jego przepięknej fioletowej barwie, która nie jest jednolita. Jej odcień przechodzi od jasnych do coraz to ciemniejszych tonów w zależności od kąta, pod jakim oglądamy kamień. Istnieją również odmiany ametystu w odcieniach purpury oraz wrzosu. Dawniej używany był jako kamień o wielkiej mocy, chroniący przed „złym okiem”. Ametyst jest uznawany za symbol władzy oraz szczęścia. Często gościł w klejnotach władców w dawnej Polsce, nawet Król Kazimierz Wielki został pochowany ze złotym pierścieniem z ametystu. Ametyst we współczesnym jubilerstwie cieszy się bardzo dużą popularnością. Dzięki temu kamieniowi jubilerzy tworzą wiele fantastycznych dodatków i unikalnych drobiazgów, które uzupełniają stylizacje. Ametyst, jak wspominaliśmy, posiada też właściwości, które przyniosą posiadaczce biżuterii z dodatkiem tego fioletowego kamienia wiele błogosławieństw. Tak więc będzie nie tylko będzie dodawał nam szyku, ale również może stanowić swego rodzaju osobisty amulet.

Kwarc

Kwarc to kamień posiadający wiele odmian, dlatego tak bardzo ceniony jest przez jubilerów oraz panie, które stroją się w stylową biżuterię z tegoż „pięknisia”. Ciekawostką jest również to, że nie da się go zarysować żadnym ostrym przedmiotem, natomiast on sam potrafi zarysować szkło. Naszyjnik kwarcowy możesz dopasować do własnych upodobań, wybierając odmianę kamienia, która najbardziej trafia w Twój gust. Kwarc dymny bardzo często wykorzystywany jest w biżuterii gronkowej. Kwarce turmalinowej natomiast spotykane są z uwięzionymi wewnątrz pyłkami skalnymi, piaskiem czy też innymi minerałami. Są to niezwykle rzadkie okazy, które pięknie wyglądają w naszyjnikach. Pojedyncza kula z kwarcu różowego oprawiona w złoto czy srebro i zawieszona na delikatnym łańcuszku będzie kropką nad „i” w eleganckim ubiorze.

Perły

Prawdziwe perły to najbardziej niezwykłe i tajemnicze wytwory natury. Jedni mawiają, że przynoszą łzy, dla innych to najpiękniejszy element, który może zdobić biżuterię. Co ciekawe, są to chyba jedne z najstarszych klejnotów znanych ludzkości. Niegdyś wierzono, że są one łzami Bogów, a starożytni Grecy uważali, że powstały one wskutek muśnięcia światła księżyca o taflę wody. W dzisiejszych czasach dostępne są zarówno perły naturalne, jak i hodowlane. Sznury z pereł, naszyjniki perłowe, dodatki z ich wykorzystaniem na pewno doskonale sprawdzą się jako element wieczorowej kreacji. Bardzo chętnie wybierają je również panny młode, gdyż perły przepięknie prezentują się jako dodatek do ślubnych sukni.